Reklama

Kolejny przypadek koronawirusa w Radzie UE

W Radzie UE, w której zbierają się przedstawiciele państw członkowskich, potwierdzony został w piątek drugi przypadek koronawirusa. Osoba, która jest zakażona miała kontakt z dyplomatami państw członkowskich. W efekcie odwołano posiedzenie unijnych ambasadorów.

Jak przekazały służby prasowe Rady UE, zarażona osoba pracowała w grupie zajmującej się sprawami wewnętrznymi, m.in. migracją, ale nie brała udziału w środowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych. Ostatni raz była w pracy w poniedziałek.

O pierwszym przypadku koronawirusa w Radzie UE poinformowano w środę. W tej chwili siedem osób w Radzie poddanych jest kwarantannie, ale liczba ta na pewno się zwiększy, bo na razie trwa ustalanie z kim dokładnie i jak bliski miał kontakt zarażony, u którego potwierdzono COVID-19 w piątek.

Odwołano spotkanie ambasadorów

W związku z zaistniałą sytuacją odwołano piątkowe posiedzenia unijnych ambasadorów, bo również w tej grupie mogą być osoby, które będą musiały być odosobnione.

Reklama

Informacje te zbiegają się w czasie z nadzwyczajnym spotkaniem unijnych ministrów zdrowia, którzy spotykają się w piątek właśnie w Radzie UE. Rozmawiają o tym, jak w skoordynowany sposób zareagować na rozprzestrzenianie się koronawirusa w UE.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy