Reklama

Kolejna szczepionka przeciw COVID-19. WHO wydała zgodę

Indyjska szczepionka przeciwko COVID-19 - Covaxin - może być stosowana w nagłych wypadkach - zdecydowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Według badań preparat wykazuje skuteczność na poziomie 78 proc. To ósma szczepionka dopuszczona przez WHO.

Covaxin rekomendowana jest dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Do pełnego zaszczepienia trzeba podać w odstępie czterech tygodni dwóch dawek preparatu. Covaxin "wyjątkowo dobrze nadaje się dla państw o niskich i średnich dochodach z powodu łatwości jej przechowywania" - poinformowała WHO.

- Zezwolenie wydane przez WHO jest zdecydowanym krokiem w kierunku globalnego dostępu do Covaxin, która jest pewna i skuteczna; w dużej mierze jest już używana w Indiach - mówił doktor Krishna Ella, szef indyjskiego koncernu Bharat Biotech, produkującego szczepionkę.

Reklama

Nowa szczepionka na COVID-19. Nawet miliard dawek do końca roku

Na komunikat WHO pozytywnie zareagował na Twitterze minister spraw zagranicznych Indii Subrahmanyam Jaishankar, który stwierdził, że homologacja "ułatwi podróże wielu indyjskim obywatelom (...)".

Według indyjskiego koncernu farmaceutycznego, do końca bieżącego roku, będzie on w stanie wyprodukować miliard dawek preparatu Covaxin.

Obecnie poza nowo dodaną indyjską szczepionką przeciw Covid-19, na liście bezpiecznych preparatów WHO znajdują się: Pfizer/Biontech, Moderna, dwa preparaty Astra Zeneca, Johnson & Johnson, Sinopharm i Sinovac.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: szczepionka | szczepionka przeciw Covid-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy