Reklama

Kiedy próbne matury? W jakiej formule? Głos dyrektora CKE

- Próbne matury odbędą się w marcu, w formule stacjonarnej. Dokładny harmonogram poznamy najpóźniej w piątek - przekazał dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z polsatnews.pl. Trwają ostateczne ustalenia z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w sprawie wytycznych.

- Próbne egzaminy odbędą się stacjonarnie, stąd wyłączenie ich z zakazu zgromadzeń. Podobnie jak w 2020 roku obowiązywać będzie pełny reżim sanitarny. Uczniowie zdejmą maseczki dopiero po zajęciu miejsc. W wytycznych znajdą się informacje na temat obowiązku zachowania dystansu i dezynfekcji - poinformował Smolik.

- Zapewne zdarzą się sytuacje, gdzie możliwość przeprowadzenia egzaminu będzie ograniczona ze względu na kwarantannę czy trudności lokalowe. Na to również jesteśmy przygotowani. W tych przypadkach dostępna będzie możliwość pobrania arkuszy ze strony internetowej - zapewnił.  

Reklama

Jak wskazał, by ułatwić dyrektorom zadanie, arkusze egzaminacyjne ostaną udostępnione im nieco wcześniej.

W tym roku zmianie uległ zakres materiału, który obowiązywać będzie na próbnych egzaminach. Najwięcej zmian pojawiło się w przedmiotach ścisłych.

Więcej w materiale polsatnews.pl.

Interia/Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy