Reklama

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Szczegóły

Rząd zdecydował o kolejnym, trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Ważne zmiany nastąpią 18 maja. Od tego dnia, jak zapowiedział podczas środowej (13 maja) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, będą mogły zacząć funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Przypomnijmy - rząd na początku kwietnia, w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem, wprowadził obostrzenia, na mocy których do odwołania zamknięto salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Pierwsze poluzowanie obostrzeń wprowadzanych z powodu pandemii nastąpiło 20 kwietnia. Umożliwiony został wtedy m.in. wstęp do lasów i parków. Od 4 maja rozpoczął się drugi etap. Oba etapy nie uwzględniały jednak otwarcia salonów kosmetycznych i fryzjerskich. W środę, 13 maja, ogłoszono zmiany, na które czekało wielu Polaków.  

Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzą się 18 maja.

Reklama

"Od 18 maja z powrotem będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady" - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. "W przypadku zakładów fryzjerskich apeluję, żeby to było umawianie się przez internet czy przez telefon na konkretne godziny, tak, żeby nie gromadzili się ludzie w zakładach fryzjerskich, tylko, żeby to dystansowanie społeczne i odpowiednia higiena mogła być tam utrzymana" - zaznaczył szef rządu.

Wśród zaleceń dla salonów urody znalazły się m.in.: obowiązek noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a w salonie kosmetycznym - jeśli zabieg na to pozwala), używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwy, czy przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy