Reklama

Kiedy kolejne decyzje w sprawie obostrzeń? Rzecznik rządu zabrał głos

Wiemy kiedy możemy spodziewać się kolejnych decyzji rządzących w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią koronawirusa. Jak poinformował w radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Müller, na pewno nie zostaną one przedstawione wcześniej niż tydzień po wejściu w życie luzowania obostrzeń 12 lutego.

Rzecznik rządu pytany o to, kiedy możemy spodziewać się kolejnych decyzji w sprawie obostrzeń, odparł, że będzie to zależne od ewentualnych negatywnych skutków otwierania niektórych obszarów i luzowania restrykcji.

- Nie będzie to wcześniej niż zapewne tydzień od momentu luzowania aktualnych obostrzeń. W piątek te decyzje wchodzą w życie, więc kolejnych decyzji nie spodziewałbym się wcześniej niż tydzień później - powiedział Müller.

Co zmieni się 12 lutego?

Od 12 lutego zostają na dwa tygodnie (do 26 lutego) zniesione niektóre z obostrzeń wprowadzanych w wyniku pandemii koronawirusa. Hotele będą otwarte dla wszystkich w reżimie sanitarnych, jednak dostępnych będzie 50 proc. pokoi, zaś posiłki będą serwowane tylko do pokoi. Otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które będą się w nich odbywać, zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. 

Reklama

Otwarte zostaną też stoki, baseny (oprócz aquaparków), boiska zewnętrzne, korty. 

Zamknięte pozostaną jednak siłownie, a restauracje wciąż będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos i w dowozie. 

Ładowanie...
PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy