Reklama

Jaworzno: Policja przerwała nielegalną imprezę

W ostatni weekend w Jaworznie (woj. śląskie) policjanci interweniowali w lokalu, w którym mimo obostrzeń bawiło się kilkadziesiąt osób. Wystawiono 41 mandatów, wobec 24 gości zostaną przesłane do sądu wnioski o ukaranie. Jedna osoba została zatrzymana za posiadanie narkotyków.

Jak podał w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji, policjanci z Jaworzna oraz mundurowi z katowickiego Oddziału Prewencji interweniowali w sobotnią noc w lokalu mieszczącym się w centrum miasta.

- Właściciel zdecydował się na zorganizowanie imprezy wbrew obowiązującym przepisom. Okazało się, że w środku tańczyło na parkiecie kilkadziesiąt osób bez zachowania odpowiedniego dystansu i bez maseczek. Mundurowi wylegitymowali 69 uczestników imprezy - poinformowała komenda z Jaworzna.

Mandaty dla 41 osób, u jednej znaleziono narkotyki

41 osób, które nie miały zasłoniętych ust i nosa, policjanci ukarali mandatami karnymi, a wobec 24 kolejnych gości sporządzili dokumentację, która będzie podstawą do skierowania do sądu wniosku o ukaranie – dodała komenda.

Reklama

Podczas legitymowania uczestników zabawy pies szkolony do wykrywania narkotyków podszedł do jednego z mężczyzn i wskazał go jako osobę, która może posiadać narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że 37-letni mieszkaniec Jaworzna miał przy sobie mefedron. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Apel o rozsądek i stosowanie się do zaleceń

- Po wykonanych czynnościach uczestnicy imprezy opuścili miejsce spotkania, a właściciel zamknął lokal. Z przeprowadzonej kontroli śledczy sporządzili procesową oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów - podała policja z Jaworzna.

W działania było zaangażowanych 60 funkcjonariuszy z KMP w Jaworznie oraz OPP w Katowicach. Na miejscu obecni byli także pracownicy sanepidu i Krajowej Administracji Skarbowej.

- Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych i zaleceń przekazywanych nam przez rząd. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy, jest dla nas wszystkich trudna. Tylko rozsądek i podporządkowanie się zaleceniom pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się panującego wirusa - przekonują policjanci.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy