Reklama

Japonia: Nie żyje czwarta osoba z wycieczkowca Diamond Princess

Media japońskie poinformowały we wtorek o śmierci 80-letniego mężczyzny, który był pasażerem statku wycieczkowego Diamond Princess. Nie jest jednak jasne, czy przyczyną śmierci był koronawirus.

Był to już czwarty zgon osoby, która przebywała na pokładzie wycieczkowca.

Jak podał dziennik "Yomiuri Shimbun", mężczyzna zaraził się koronawirusem, ale japońskie ministerstwo zdrowia dotychczas tego nie potwierdziło.

Wycieczkowiec wyruszył z Jokohamy z ponad 3700 pasażerami i członkami załogi w rejs, który został przerwany po wykryciu u jednego z pasażerów koronawirusa. Został on wysadzony na ląd w Hongkongu, a statek powrócił do Jokohamy, gdzie poddano go 4 lutego dwutygodniowej kwarantannie.

Ta decyzja władz japońskich była krytykowana, bowiem - zdaniem lekarzy epidemiologów - wirus znalazł na statku idealne wręcz warunki do rozprzestrzeniania się.

Reklama

Dotychczas zainfekowanie koronawirusem wykryto u 691 osób ze statku. Zostały one hospitalizowane w szpitalach japońskich.

Pasażerowie, którzy zeszli już na ląd, i u których nie wykryto wirusa, zostali albo przewiezieni do ich krajów (aby odbyć kolejną kwarantannę), albo udali się do domów, japońskich hoteli lub też, gdy mieli kontakt z osobą zarażoną, zostali umieszczeni w specjalnych ośrodkach recepcyjnych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy