Reklama

Japonia: 10 przypadków koronawirusa na wycieczkowcu Diamond Princess

Wśród pasażerów wycieczkowca, zacumowanego w japońskim porcie Jokohama, wykryto co najmniej 10 przypadków zarażenia koronawirusem. Wszystkie z 3 711 osób przebywających na pokładzie zostaną poddanych kwarantannie - poinformował minister zdrowia Japonii Katsunobu Kato.

Przypadki zakażeń koronawirusem wykryto wśród pasażerów i załogi wycieczkowca Diamond Princess należącego do korporacji Carnival Japan, japońskiej filii amerykańsko-brytyjskiego operatora wycieczkowców.

Statek przybył do zatoki Jokohama, w pobliżu Tokio, w poniedziałek wieczorem.

Badania rozpoczęto wkrótce po zacumowaniu jednostki, po tym jak wykryto koronawirusa u 80-letniego pasażera.

Nie wszyscy zostaną przebadani

Według przedstawiciela japońskiego ministerstwa zdrowia nie wszyscy z przebywających na pokładzie zostaną poddani testom na koronawirusa, ponieważ zabierze to zbyt dużo czasu i obecnie uważane jest za zbędne. Zakłada się, że przebadanych zostanie około 200 osób. 

Reklama

Osoby zakażone będą musiały opuścić statek i zostaną przewiezione do szpitali.

Liczba osób w Japonii zarażonych koronawirusem wzrosła w ten sposób do 33. 

Najnowszy bilans

Według najnowszych danych ogłoszonych w środę przez władze chińskie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 491. W całych Chinach zarażonych jest prawie 25 tys. osób.

Choroba rozprzestrzeniła się na ponad 20 krajów świata. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy