Reklama

Jak liczne będą mogły być wesela w czerwcu? Znamy warunki

Jest szansa, że w weselach organizowanych w czerwcu będzie mogło uczestniczyć więcej niż 50 osób. 27 maja rząd ma ogłosić kolejny etap odmrażania gospodarki - w tym właśnie branży weselnej.

Nie jest wykluczone, że będą mogły być organizowane wesela na 100 osób, a nawet więcej - o ile wystarczająco duża będzie sala weselna. 

Według informacji reportera RMF FM Mariusza Piekarskiego, w rozporządzeniu ma się znaleźć zapis, że na jednego gościa weselnego muszą przypadać cztery metry kwadratowe, wliczając do tego korytarze, tarasy, altanki - wszystkie miejsca, po których mogą poruszać się goście. 

Jeśli przyjęcie weselne ma mieć formę bankietu stojącego - wtedy konieczne będą dwa metry na gościa. 

Jest też wymóg, by gości stosownie rozsadzić na weselu. Przy stołach ma być o 20 procent mniej miejsc niż standardowo, a osoby mają być tak sadzane, by nie siedziały dokładnie naprzeciwko siebie. Między stołami ma być półtora metra odległości. 

Reklama

Jest zalecenie, by gości sadzać tylko po jednej stronie stołu i to co 40-50 centymetrów. Jest także zapis, by w miarę możliwości przy stolikach siedziały osoby z tej samej rodziny - najlepiej z jednego gospodarstwa domowego. 

Na 15 gości ma być jeden kelner - przypisany do tych samych gości. Obsługa imprez ma nosić maseczki.  

Mariusz Piekarski 

Opracowanie: Malwina Zaborowska

Czytaj w RMF FM

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy