Reklama

Jacek Sasin w kwarantannie. Inni członkowie rządu nie zostaną nią objęci

"Większość rządowych spotkań odbywa się w formie wideokonferencji, co znaczy, że po przejściu Jacka Sasina na kwarantannę pozostali członkowie rządu nie muszą być nią objęci" - poinformowała we wtorek, 26 maja, minister rodziny Marlena Maląg. Podobne informacje przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

W poniedziałek (25 maja) wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin napisał na Twitterze, że podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, w związku z czym jest na kwarantannie i pracuje zdalnie.

Bez kwarantanny dla innych członków rządu

Maląg, pytana w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy po spotkaniu z zakażonym górnikiem Sasin miał styczność z innymi członkami rządu, wyjaśniła, że większość spotkań rządu odbywa w formie wideokonferencji. 

"Tak też odbywają się codzienne sztaby kryzysowe z premierem, także pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną, bo technika pozwala komunikować się dziś inaczej" - stwierdziła.

Reklama

Także rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w PR24, że nie ma informacji, aby inny członek rządu przebywał na kwarantannie. 

"Premier Jacek Sasin miał spotkanie z jedną osobą, która później miała wykrytego koronawirusa, w związku z tym został poddany standardowej procedurze w takiej sytuacji" - dodał.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy