Reklama

Izrael: Benjamin Netanjahu wraca na kwarantannę przez ministra zdrowia

​W czwartek potwierdzono, że izraelski minister zdrowia Jaakow Licman został zainfekowany koronawirusem. W związku z tym w kwarantannie znalazły się najważniejsze osoby w państwie: premier, szef Mosadu, szef Narodowej Rady Bezpieczeństwa oraz dyrektor generalny w resorcie zdrowia - informuje Jerusalem Post.

Premier Benjamin Netanjahu, szef Mosadu Josi Koen, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego Meir Ben Szabat dyrektor generalny Ministerstwa Zdrowia Mosze Bar Siman-Tow zostali wysłani w czwartek na kwarantannę. Środki bezpieczeństwa powzięto po zdiagnozowaniu u ministra zdrowia Jaakowa Licmana koronawirusa. Netanjahu, który w środę wieczorem zakończył poprzednią kwarantannę, będzie się izolować w domu, a Koen w kwaterze głównej Mosadu. Siman-Tow zapowiada, że zamknie się w swoim biurze w Centrum Medycznym Sheba, skąd zdalnie będzie kierować swoim zespołem.

Lista osób skierowanych na kwarantannę pokrywa się z listą najważniejszych figur w kraju, jakie kierują walką z szerzącą się epidemią koronawirusa - stwierdza Jerusalem Post.

Reklama

Oprócz nich, w związku z tym, że zetknęli się w ostatnim czasie z Licmanem, kwarantannę przechodzą także szef publicznej służby zdrowia Sigal Sadetsky i prof. Zev Rotstein, szef Centrum Medycznego Uniwersytetu Hadassah.

Kogo mógł zakazić Licman?

Jak informuje Jerusalem Post, przeprowadzone zostanie śledztwo epidemiologiczne, w celu zidentyfikowania wszystkich osób, z którymi minister zdrowia wszedł w kontakt. Prawdopodobnie więcej urzędników zostanie poproszonych o poddanie się kwarantannie.

Z informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia Izraela wynika, że Licman czuje się dobrze i z domu nadal kieruje resortem zdrowia.

W ramach walki z epidemią koronawirusa wprowadzono w Izraelu ograniczenia w ruchu, a mieszkańcy, którzy chcą wyjść na spacer, muszą pozostać w odległości 100 metrów od domu. Istnieje zakaz zgromadzeń więcej niż 10 osób, a dystans między osobami musi wynosić dwa metry. Do tej pory w całym kraju zarejestrowano ponad sześć tysięcy zakażeń koronawirusem; 31 osób zmarło. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy