Reklama

Imienne zaproszenia do kościoła? Tak będą wyglądać święta u dominikanów w Poznaniu

Dominikanie z Poznania wpadli na pomysł, jak zachować limit wiernych w kościele podczas uroczystości Triduum Paschalnego. Postanowili rozdać imienne zaproszenia, z którymi będzie można wejść do kościoła. Rezerwacja miejsc zacznie się w Wielki Poniedziałek.

"Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego stacjonarnie za okazaniem zaproszenia, na dziedzińcu kościoła z zachowaniem obostrzeń epidemicznych oraz za pośrednictwem transmisji na kanale Dominikanie Poznań na YouTube" - napisali na swojej stronie dominikanie.

Limit wiernych

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi dominikanie z Poznania wpadli na pomysł, jak ograniczyć liczbę wiernych w kościele. Postanowili rozdać imienne zaproszenia, bez których nie będzie możliwości uczestniczenia w Triduum Paschalnym.

"Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną i obowiązujący limit wiernych w kościele, w bieżącym roku uczestnictwo w Triduum Paschalnym wewnątrz świątyni będzie możliwe za okazaniem imiennego zaproszenia" - podali duchowni.

Reklama

Jak otrzymać zaproszenie?

W celu otrzymania zaproszenia na wybrany dzień Triduum Paschalnego, należy wcześniej osobiście zgłosić swój udział telefonicznie, dzwoniąc w Wielki Poniedziałek w godzinach od 9.00 - 16.00 pod numer telefonu: 696 689 865.

Dominikanie zaznaczają, że jedna osoba może wybrać wyłącznie jeden dzień Triduum.

Na zaproszeniu widnieć będzie imię i nazwisko oraz wskazane miejsce w ławce lub na krzesłach. Osoby z zaproszeniami będą mogły zajmować miejsce w kościele za okazaniem zaproszenia w Wieli Czwartek i Piątek w godzinach 18.15 - 18.45, a w Wielką Sobotę w godzinach 20.15 - 20.45.

Zakonnicy nie zapomnieli też o wiernych, dla których zaproszeń nie wystarczy. Zostanie dla nich udostępniony dziedziniec kościoła z ogrzewanymi namiotami i telebimem.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama