Reklama

Holandia: Od soboty wracają obostrzenia przeciw COVID-19

Do sklepów i miejsc publicznych wracają maseczki, a certyfikaty będą obowiązywać nie tylko w restauracjach i kinach, ale także w muzeach, siłowniach i klubach sportowych - to nowe obostrzenia, które od soboty obowiązują w Niderlandach.

Zaostrzenie restrykcji zapowiedział jeszcze we wtorek premier Mark Rutte. Powodem jest gwałtownie rosnąca liczba zakażeń koronawirusem. - Mamy do zakomunikowania trudne wiadomości - mówił wówczas premier Rutte. - Rosnąca liczba zakażeń COVID-19 zmusza nas do podjęcia konkretnych kroków, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa - tłumaczył.

Grzywna w wysokości 95 euro

Te kroki to przede wszystkim powrót maseczek, których noszenie przestało obowiązywać (poza transportem publicznym) pod koniec września. Od weekendu znów trzeba je nosić w sklepach oraz miejscach publicznych. Każdy, kto nie zastosuje się do przepisów, może zostać ukarany grzywną w wysokości 95 euro.

Reklama

Rozszerzono także zakres obowiązywania przepustki sanitarnej. Będzie ona teraz wymagana także w muzeach, na basenach, w siłowniach oraz klubach sportowych.

Wraca zasada dystansowania społecznego z zachowaniem 1,5 metra odstępu, a także pracy w domu przez co najmniej połowę tygodnia.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | Pandemia koronawirusa | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy