Reklama

Hiszpańskie Stowarzyszenie ds. Szczepień: W informacjach o Omikronie jest dużo przesady

- Wiele wydanych w ostatnich dniach alertów i restrykcji epidemicznych związanych z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron jest przesadnych - uważają władze Hiszpańskiego Stowarzyszenia ds. Szczepień. Twierdzą oni, że "powinniśmy jedynie ze spokojem obserwować rozwój wariantu".

Według przewodniczącego AEV Amosa Garcii Rojasa przejawem “przesadnej reakcji" było wstrzymanie przez wiele państw świata lotów z Republiki Południowej Afryki, gdzie po raz pierwszy zidentyfikowano nowy wariant.

Rojas, cytowany przez specjalistyczny portal medyczny Redaccion Medica wskazał, że wraz z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zalecane jest przede wszystkim “spokojne zbadanie" Omikronu i rzeczywistego zagrożenia jakie stanowi dla ludzi.

Stowarzyszenie ds. Szczepień: Powinniśmy ze spokojem obserwować rozwój Omikronu

Także podczas środowej konferencji naukowej zorganizowanej na hiszpańskim uniwersytecie w La Laguna przedstawiciele AEV wskazywali, że “obostrzenia sanitarne dotyczące nowego wariantu nie są potrzebne".

Reklama

- Powinniśmy jedynie ze spokojem obserwować rozwój Omikronu. Ale nie z pozycji osób ogłaszających z okopów alarm, a jedynie przestrzegać przed pojawieniem się tego wariantu - oznajmił Rojas i podkreślił, że mutowanie się SARS-Co-V2 było do przewidzenia już wiele miesięcy temu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy