Reklama

Hiszpania: W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 378 osób

W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii na COVID-19 zmarło 378 osób. Łącznie od początku epidemii, wskutek infekcji koronawirusem, odnotowano 22 902 zgonów - poinformowało w sobotę tamtejsze ministerstwo zdrowia. Liczba zakażonych przekroczyła 223 tys.

Jak sprecyzowały hiszpańskie służby sanitarne, podczas ostatniej doby liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 zwiększyła się o 3 995 do 223 759. Oznacza to, że liczba nowych infekcji wyraźnie spada. Podczas poprzedniej doby zanotowano 6 740 zakażeń.

Podczas poprzedniej doby zmarło również najmniej osób od miesiąca - 367.

W ciągu ostatnich 24 godzin z COVID-19 wyleczonych zostało 3 353 osób. W sumie od początku epidemii w Hiszpanii wyzdrowiało 95 708 pacjentów.

W kraju obowiązują restrykcje

W sobotę ministerstwo zdrowia opublikowało szczegółowe zasady dotyczące opuszczania domów przez dzieci w okresie trwającego do 9 maja stanu zagrożenia epidemicznego. Zgodnie z nową regulacją dzieciom do 14. roku życia musi towarzyszyć podczas wyjścia z domu jedna osoba dorosła.

Reklama

Przepisy, które zaczną obowiązywać od niedzieli, dopuszczają możliwość odbycia spaceru w odległości do 1 km od domu. Przechadzka z dzieckiem nie może trwać dłużej niż godzinę.

Starsze dzieci, mające powyżej 14 lat, będą mogły wychodzić z domów samodzielnie od poniedziałku. W ich przypadku nowa regulacja dopuszcza jednak tylko wyjście na zakupy.

Dalsze restrykcje związane z epidemią mają być zdejmowane stopniowo od drugiej połowy maja.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy