Reklama

​Hiszpania: Najwięcej zakażeń od stycznia

Blisko 28 tys. zakażeń wykryto ostatniej doby w Hiszpanii. To najwyższy od stycznia wynik odnotowany w ciągu jednego dnia.

Liczba stwierdzonych w ciągu ostatnich dwóch tygodni infekcji w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 500. Taki poziom ten wskaźnik ostatni raz osiągnął w połowie lutego.

Ministerstwo zdrowia zaznaczyło, że w ciągu ostatniej doby zanotowano wzrost liczby zakażeń w całym kraju. Końcowy bilans wykrytych w czwartek zakażeń może być jeszcze wyższy, ponieważ nie dotarły jeszcze dane ze wspólnoty autonomicznej Balearów.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń do pracy przy wykonywaniu testów na obecność koronawirusa skierowano ponad tysiąc lekarzy i pielęgniarek wojskowej służby zdrowia.

Reklama

Ponad 4 mln infekcji

Do czwartku wieczorem w Hiszpanii odnotowano blisko 4,07 mln infekcji SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło w sumie ponad 81 tys. zakażonych, z czego 41 w ciągu ostatniej doby.

W czwartek w Madrycie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary epidemii. Szczególnie uhonorowano 102 zmarłych na COVID-19 pracowników medycznych, których rodziny otrzymały upamiętniające ich poświęcenie medale.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | Hiszpania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy