Reklama

Grecja otworzy się na turystów. Nowe zasady

- Od 14 maja do Grecji będą mogli przyjeżdżać zagraniczni turyści, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19, przeszli chorobę i wytworzyli antyciała lub mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował minister turystyki Charis Teocharis.

- Grecja ma gotowe procedury dotyczące lata 2021 roku. Powitamy tych turystów, którzy przed podróżą albo się zaszczepili, albo wytworzyli przeciwciała, albo mają negatywny wynik badania. Wśród wszystkich turystów prowadzone będą wyrywkowe testy na obecność koronawirusa - powiedział turystyki Charis Teocharis.

Teocharis dodał, że po tym, gdy w Grecji zaszczepieni przeciwko COVID-19 zostaną członkowie najbardziej narażonych na zakażenie grup, szczepienia obejmą pracowników branży turystycznej.

Sezon turystyczny

Szef greckiego resortu turystyki wyraził nadzieję, że do lata uda się znieść większość związanych z epidemią obostrzeń. Zapowiedział też oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego w Grecji na 14 maja, ale - jak dodał - pilotażowy program przyjmowania turystów ma się rozpocząć już w kwietniu. Obejmie urlopowiczów z krajów Unii Europejskiej i innych miejsc, w których program szczepień jest zaawansowany, np. z Izraela.

Reklama

Teocharis wyraźnie zaznaczył, że wszystkie te plany mogą ulec zmianie, jeżeli pogorszy się sytuacja epidemiczna.

Ograniczenia w podróżach

W bardzo ważnej dla greckiej ekonomii branży turystycznej, która poważnie ucierpiała przez pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia w podróżach, pracuje co piąty mieszkaniec tego kraju - przypomina agencja Reutera. Z tego powodu Grecja wzywała do wprowadzenia ogólnoeuropejskich certyfikatów szczepień, które ułatwiłby podróże po kontynencie.

Wiceminister turystyki Cypru Sawwas Perdios ogłosił, że od 1 maja do kraju będą mogli przyjeżdżać turyści z Wielkiej Brytanii, którzy przyjęli już dwie dawki szczepionki. Już wcześniej ogłoszono podobne zasady dla podróżnych z Izraela. Turyści z większości obszarów UE muszą obecnie okazać negatywny wynik testu wykonanego przed podróżą na Cypr, a po przylocie przejść kolejne badanie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy