Reklama

Francja: Szósta fala pandemii w styczniu? "Napędzi ją Omikron"

W styczniu Francja zostanie uderzona szóstą falą epidemii COVID-19 - ostrzegł w poniedziałek dyrektor grupy paryskich szpitali AP-HP Martin Hirsch. Podkreślił, że napędzi ją bardziej zaraźliwy wariant Omikron.

Francja wciąż znajduje się w środku piątej fali zachorowań, wywoływanych przez wariant Delta koronawirusa, ale w styczniu nadejdzie kolejny szczyt infekcji, napędzany przez wariant Omikron - powiedział Hirsch na antenie radia RTL.

W ostatnim tygodniu, każdego dnia we Francji wykrywano średnio 48 tys. nowych infekcji, na początku listopada ten wskaźnik wynosił mniej niż 10 tys. i od tego czasu nieustannie rośnie - wynika z zestawienia Agencji Reutera. Podobną liczbę zakażeń notowano w tym kraju tylko podczas drugiej fali epidemii jesienią 2021 roku.

Reklama

Koronawirus. Omikron. "Nadchodzi wielka fala"

W niedzielę wieczorem premier Wielkiej Brytanii ogłosił, że do Wielkiej Brytanii nadchodzi "wielka fala" zakażeń koronawirusem związanych z wariantem Omikron. Dodał, że do powstrzymania jej nie wystarczy zaszczepienie dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19 i wezwał do przyjęcia dawki przypominającej.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Omikron | pandemia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy