Reklama

Dramatyczny wzrost liczby zakażeń. Nauka zdalna wróci do szkół?

Czy do szkół wróci nauka zdalna? Pytany o to dziś na konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział, że odpowiednie decyzje zapadną dopiero po feriach zimowych na podstawie analizy sytuacji epidemicznej. Adam Niedzielski poinformował, że 19 stycznia stwierdzono ponad 30 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem.

Na specjalnej konferencji prasowe minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 30 586. Stwierdził też, że "sytuacja jest dramatyczna". - W przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z liczbą zakażeń nawet powyżej 50 tysięcy - dodał.

Nauka zdalna wróci do szkół?

W części konferencji, w której dziennikarze mogli zadawać pytania, ministra zapytano, czy pogarszająca się sytuacja epidemiczna oznacza, że do szkół wróci nauka zdalna.

Reklama

- Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym - odpowiedział Niedzielski. - Co się będzie działo po feriach, zadecydujemy w miarę analizy czy monitorowania bieżącej sytuacji epidemicznej - dodał.

Ferie zimowe 2022 zostały w tym roku podzielone między kilka terminów. Odbędą się w czterech turnusach. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki terminy na ten rok wypadają następująco:

  • 17 - 30 stycznia 2022 - Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 - Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 - Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 - Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Nauka zdalna - przy jakiej liczbie nowych zakażeń?

Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski pytany był także, na jakim poziomie zakażeń rząd będzie rozważał wprowadzenie nauki zdalnej. - Priorytetem rządu jest jak najdłuższe zachowywanie nauki stacjonarnej - mówił minister.

- Po zeszłym roku widzimy, jakie są koszty nauki zdalnej, które dotyczą zarówno aspektu jakości edukacji, ale również, pewnych problemów, które są związane z readaptacją po okresie przerwy - dodał.

Adam Niedzielski zaznaczył także, że podstawą do ewentualnych decyzji w sprawie nauki zdalnej będzie to, w jaki sposób nowe zakażenia będą się przekładały na liczbę hospitalizacji.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 19 stycznia o 30 586 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 375 osób z COVID-19. Tydzień temu informowano o 16 173 zakażeniach i 684 zgonach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy