Reklama

Dramatyczna sytuacja epidemiczna w Indiach. WHO zapowiedziało pomoc

​Sytuacja epidemiczna w Indiach, gdzie w ostatnim czasie drastycznie rośnie liczba zakażeń kornawirusem, jest "niezwykle poruszająca" - powiedział w poniedziałek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, zapowiadając wysłanie do tego kraju sprzętu i personelu do walki z epidemią.

Podczas konferencji prasowej dyrektor generalny WHO powiedział, że do Indii zostaną wysłane m.in. respiratory oraz mobilne szpitale polowe. Ponadto indyjską służbę medyczną wesprze 2,6 tys. pracowników WHO. Będą pomagali m.in. w szczepieniach przeciw COVID-19.

Jak dodał Ghebreyesus, pandemia na całym świecie nasila się - liczba infekcji koronawiusem wzrasta już dziewiąty tydzień z rzędu, a liczba zgonów w związku z COVID-19 rośnie od sześciu tygodni.

353 tys. zakażeń ostatniej doby

- W zeszłym tygodniu przybyło tylu zakażonych na całym świecie, ile na początku pandemii w ciągu pierwszych pięciu miesięcy - powiedział.

Reklama

Ostatniej doby odnotowano w Indiach około 353 tys. zakażeń koronawirusem oraz 2812 zgonów w związku z COVID-19. Od początku pandemii zarejestrowano tam 17,3 mln infekcji oraz 195 tys. ofiar śmiertelnych. 

Na świecie koronawirusem zostało zainfekowanych ponad 147 mln osób, z czego około 3,1 mln zmarło. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

Reklama

Reklama

Reklama