Reklama

Dr Fauci: Nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko Omikronowi

Dr Anthony Fauci uważa, że nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko wariantowi Omikron koronawirusa. Doradca prezydenta USA Joe Bidena ds. medycznych mówił o tym w czwartek w mowie online skierowanej do władz rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, który przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

Fauci wyraził opinię, że dawki przypominające obecnie dostępnych szczepionek stanowią dobrą ochronę przed Omikronem. Jak dodał, zmniejszają one o 80 procent ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19.

- Potrzebujemy pilnie uniwersalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi - podkreślił. Jego zdaniem w przyszłości na pewno pojawią się nowe warianty koronawirusa.

- Jest wysoce nieprawdopodobne, jeśli nie wręcz niemożliwe, by udało się nam wykorzenić COVID-19 - powiedział.

Dr Fauci: Musimy utrzymywać wirusa pod kontrolą na tak niskim poziomie

- Musimy starać się utrzymywać go pod kontrolą na tak niskim poziomie, aby nie blokował społeczeństwa, jak teraz grypa i inne choroby układu oddechowego - stwierdził doradca kolejnych amerykańskich prezydentów, którego rodzina pochodzi z Włoch. - Prawdopodobnie idziemy w tym kierunku, ale dzisiaj w Stanach Zjednoczonych z milionem (nowych) przypadków (zakażeń) dziennie i 145 tysiącami osób w szpitalach, jeszcze do tego nie doszliśmy - zaznaczył.

Reklama

W czasie zdalnej lectio magistralis doktor Fauci ocenił, że jeśli chodzi o szczepienia, to Włochy poradziły sobie lepiej niż USA. - Chcę pogratulować Włochom - dodał.

Mówił też o potrzebie zjednoczenia sił na poziomie globalnym w walce z pandemią.

- W końcu wrócimy do normalnego życia, oby szybciej niż później - podkreślił Anthony Fauci.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: dr anthony fauci | dr fauci | USA | Omikron | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy