Reklama

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w sprawie posła Grzegorz Brauna

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w sprawie przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Złożył je prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak.

Prezes URPL poinformował, że w poniedziałek do jego biura, "pod hasłem kontroli poselskiej", wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja) razem z grupą antyszczepionkowców. - Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu - powiedział.

Po tym incydencie prezes URPL potwierdził, że składa zawiadomienie do prokuratury, Urząd będzie dodatkowo chroniony przez policję.

"Skupiono się na show"

Jak mówił Cessak, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze, oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia. - Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej - ocenił.

Reklama

Zdaniem prezesa takie sytuacje podgrzewają dalsze działania antyszczepionkowców.

Jako pierwsze informację o zawiadomieniu do prokuratury podało Radio Zet.

Czytaj także: Czytaj także: Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu. Nie miał maseczki

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy