Reklama

Dariusz Piontkowski nie ma koronawirusa. Wynik testu negatywny

Minister edukacji Dariusz Piontkowski nie ma koronawirusa. "Dziś otrzymałem negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2" - poinformował w piątek 9 października. W poniedziałek szef MEN został skierowany na kwarantannę po tym, jak miał kontakt z Przemysławem Czarnkiem, u którego stwierdzono zakażenie.

O dodatnim wyniku testu na obecność koronawirusa kandydat na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował w poniedziałek 5 października. W ramach postępowania epidemiologicznego ze względu na spotkania z Czarnkiem w ostatnich dniach na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba i minister edukacji Dariusz Piontkowski.

We wtorkowym wywiadzie dla WP.pl Piontkowski mówił, że czuje się "w porządku" i nie miał jeszcze robionego testu na obecność koronawirusa. "Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej na początku nie ma sensu robienia testu, ponieważ choroba może się rozwinąć od 5 do 7 dni. Ja pana ministra Czarnka widziałem dopiero w piątek (2 października), tak więc nie upłynął jeszcze ten czas" - powiedział Piontkowski.

W piątek minister Piontkowski przekazał, że po wykonaniu testu nie stwierdzono u niego zakażenia koronawirusem.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy