Reklama

COVID-19 w Rosji. Rekordowa liczba zgonów w ciągu doby

1075 kolejnych osób z SARS-CoV-2 nie żyje - wynika z najnowszych danych rosyjskiego resortu zdrowia. To trzeci dzień z rzędu, gdy w Rosji stwierdzono rekordowy dzienny przyrost zgonów na COVID-19

W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono także 37 678 zakażeń.

Rosja od czerwca zmaga się z nową falą pandemii, spowodowaną pojawieniem się bardziej agresywnych wariantów koronawirusa, nieprzestrzeganiem obostrzeń epidemicznych i dużymi trudnościami w kampanii szczepień.

Rzeczywiste liczby mogą być jeszcze wyższe

Liczba zgonów w Rosji osiągnęła obecnie 229 528, co sprawa, że kraj ten ma najwyższą śmiertelność w Europie. Dane rządowe mogą być jednak w dużej mierze niedoszacowane, bowiem agencja statystyczna Rosstat pod koniec sierpnia poinformowała o ponad 400 000 zgonów.

Reklama

Zaledwie jedna trzecia Rosjan została zaszczepiona od czasu pojawienia się w grudniu 2020 roku pierwszej ogólnokrajowej szczepionki Sputnik V. Jak pisze agencja AFP, jest to porażka rządu, którą można tłumaczyć w szczególności tradycyjną nieufnością społeczeństwa do władz.

Tydzień wolnego na zahamowanie epidemii

W tym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin zarządził w całym kraju tydzień wolnego od pracy w dniach od 30 października do 7 listopada, co ma spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy