Reklama

COVID-19. Austriacki burmistrz chce wypędzać niezaszczepionych z oddziałów intensywnej terapii

Ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa, kwestia wolnych miejsc na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii staje się w Austrii przedmiotem ożywionych dyskusji. Hans Stefan Hintner (OeVP) wyraził pogląd, że w przypadku decydowania o kolejności przyjmowania pacjentów, osoby niezaszczepione nie powinny mieć prawa do leczenia szpitalnego.

Wywołał tym oburzenie wśród przedstawicieli FPOe, skrajnie prawicowej partii, wypowiadającej się przeciwko szczepieniu przeciw COVID-19  i negującej pandemię koronawirusa.

Zobacz też: Wszystkich Świętych. Apel ministra zdrowia w związku z tłokiem na cmentarzach

Hintnera, burmistrza podwiedeńskiego Moedling (Dolna Austria) i członka Rady Narodowej z Partii Ludowej (OeVP), wzburzył program "Am Schauplatz" w państwowej telewizji ORF - relacjonuje portal Kurier. "W programie prezentowane były opinie przeciwników szczepień i teorie spiskowe - i to w dniu, w którym liczba infekcji poszybowała w górę" - przekazuje.

Reklama

"Jeśli dojdzie do triażu - niezaszczepieni wynocha z intensywnej terapii!" - napisał burmistrz w mediach społecznościowych.

"Nasze szpitale pracują do granic możliwości"

Wpis ten wywołał gwałtowną reakcję ze strony Udo Landbauera, polityka FPOe. "To jakieś szaleństwo, co jest możliwe w dzisiejszych czasach. Burmistrz z OeVP publicznie wzywa do odmowy leczenia chorych, wyrzucenia ich na ulicę i pozostawienia własnemu losowi. To nieludzkie" - oburzał się Landbauer.

Jednocześnie na burmistrza Moedling spadł grad wyzwisk ze strony obozu zwolenników "wolności, światowych spisków i przeciwników szczepionek" - jak określił to Hintner, który rozważał nawet zatrudnienie prawnika.

Jednak Hintner podtrzymuje swoje zdanie, podkreślając, że "nieludzkimi można nazwać tych, którzy się nie szczepią i zagrażają społeczeństwu". "Nasze szpitale pracują do granic możliwości i tym należy się przede wszystkim zająć" - cytuje burmistrza "Kronen Zeitung".

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy