Reklama

Biskup Edward Dajczak ponownie zakażony koronawirusem. Jest hospitalizowany

Biskup diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawiurusem, przebywa w szpitalu - poinformował na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej biskup pomocniczy Krzysztof Włodarczyk. Pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 biskup Dajczak uzyskał w październiku minionego roku.

"Biskup Diecezjalny Edward Dajczak przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Przebywa w szpitalu i jest poddawany standardowym procedurom medycznym, czuje się dobrze" - poinformował w czwartek na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp pomocniczy Krzysztof Włodarczyk.

Duchowny podkreślił, że biskup serdecznie dziękuje za modlitwy w jego intencji oraz przesyła zapewnienie o modlitwie i duchowej łączności ze wszystkimi chorymi.

"Pamiętajmy w modlitwach o naszym biskupie diecezjalnym oraz o wszystkich zmagających się z chorobą i pracujących z chorymi" - zaapelował do wiernych bp Włodarczyk.

Reklama

To drugi raz

Dla bpa Dajczaka to już ponowne zakażenie koronawirusem.

Pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 bp Dajczak uzyskał 18 października minionego roku. Wówczas zakażony był także bp Włodarczyk. Źródłem zakażenia, jak podawał wówczas rzecznik kurii, ks. Wojciech Parfianowicz, był prawdopodobnie jeden z pracowników kurii, u którego obecność wirusa stwierdzono kilka dni wcześniej. Obaj biskupi mieli z nim krótki kontakt, dlatego od momentu, kiedy otrzymał on pozytywny wynik testu, pozostawali w kwarantannie. 

Obaj biskupi czuli się dobrze i nie wymagali hospitalizacji.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy