Reklama

"Bądź przy mnie". Plus partnerem technologicznym akcji wsparcia dla chorych na COVID-19

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM) zaprasza szpitale do udziału w ogólnopolskim programie "Bądź przy mnie - wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19". Partnerem technologicznym akcji jest sieć Plus.

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM), we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Polską Radą Ekumeniczną, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta realizuje ogólnopolski program "Bądź przy mnie - wsparcie społeczne i duchowe dla chorych hospitalizowanych z powodu COVID-19".

- Celem programu jest zapewnienie, aby chorzy na COVID-19 nie byli samotni w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje - mówi prof. Małgorzata Krajnik, prezes PTODM.

Reklama

Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne.

"Porozmawiaj ze mną"

W celu umożliwienia chorym na COVID-19, szczególnie niesamodzielnym, w stanie ciężkim lub w stanie zagrożenia życia, wirtualnego kontaktu z osobami bliskimi w ramach pierwszej części programu ("Porozmawiaj ze mną") zostaną szpitalom uczestniczącym w programie dostarczone smartfony z pakietem darmowych rozmów i transmisji danych.

Telefony oraz karty SIM przekazał bezpłatnie Polkomtel, operator sieci Plus z Grupy Polsat, która wraz z Zygmuntem Solorzem przeznaczyła na walkę z epidemią już około 50 mln zł.

Partnerem, który zapewni na swój koszt dostarczenie przesyłek z telefonami do szpitali, jest FedEx Express, jedna z największych na świecie firm oferujących usługi przesyłek ekspresowych

"Podnieś mnie na duchu"

W ramach drugiej części programu ("Podnieś mnie na duchu") PTODM zapewnia wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla kapelanów.

Program ma szczególne znaczenie wobec zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które wielu chorych będzie musiało spędzić w szpitalu, w odizolowaniu od swoich bliskich.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy