Reklama

Austria: Dwa regiony chcą wprowadzić całkowity lockdown

Górna Austria i Salzburg - regiony w Austrii najbardziej dotknięte pandemią - chcą nałożyć lockdown dla wszystkich mieszkańców. Ogłosili to w czwartek przed południem premierzy tych krajów związkowych - informuje portal Kurier.

Thomas Stelzer, starosta krajowy Górnej Austrii, ogłosił w czwartek wielotygodniową blokadę dla Górnej Austrii i Salzburga od przyszłego tygodnia, jeśli wcześniej nie dojdzie do ogólnokrajowego zaostrzenia przepisów w walce z pandemią. Jak poinformowały władze Salzburga w komunikacie prasowym, blokada "powinna dotyczyć całej populacji i wpłynąć na wszystkie obszary". Dalsze szczegóły zostaną podane w ciągu dnia.

- Jeśli nie będzie decyzji o rozpoczęciu lockdownu w skali całej Austrii, Górna Austria i Salzburg zostaną zamknięte od przyszłego tygodnia - ogłosił Thomas Stelzer (OeVP) w czwartek na forum Landtagu. - W piątek powinna nastąpić ogólnokrajowa blokada. (...) Już koordynujemy działania z sąsiednim krajem związkowym i rządem federalnym - wskazał.

Reklama

Jak podkreślił Stelzer, "ten absolutnie niezbędny środek (lockdown) jest twardą metodą, która, miejmy nadzieję, pomoże znacząco obniżyć dzienne wskaźniki wzrostu. Poprzednio podejmowane kroki nie okazały się skuteczne ".

Austria: 15 145 nowych zakażeń

O tym, czy oprócz obecnie obowiązującego lockdownu dla osób niezaszczepionych na terenie całej Austrii zostaną podjęte dalsze ogólnokrajowe środki, rozstrzygną rozmowy między rządem federalnym a krajami związkowymi, które pierwotnie zaplanowano na najbliższy piątek.

W czwartek liczba nowych infekcji w ciągu 24 godzin w Austrii osiągnęła rekordowy poziom 15 145. Zapadalność siedmiodniowa wynosi 989 przypadków na 100 tys. osób.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Austria | lockdown | COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama