Reklama

Australia otwiera granice dla zaszczepionych turystów

Granice Australii będą od 21 lutego otwarte dla wszystkich zagranicznych przyjezdnych, którzy posiadają wizę i są w pełni zaszczepieni - ogłosił w poniedziałek premier Scott Morrison. Kraj ten zamknął swoje granice w marcu 2020 roku z powodu pandemii COVID-19.

- Jeżeli jesteś podwójnie zaszczepiony, ponownie zapraszamy do Australii - powiedział premier Scott Morisson podczas konferencji prasowej w Canberze.

Australia a koronawirus. Kraj otwiera granice

Złagodzenie zasad przekraczania granicy jest szczególnie ważne dla zagranicznych turystów i ma dać impuls do podniesienia się z kryzysu linii lotniczych, hoteli i całego sektora turystycznego, który był jednym z najbardziej dotkniętych przez surowe ograniczenia epidemiczne wprowadzone w Australii - komentuje agencja Reutera.

W grudniu 2021 r. Australia poluzowała zasady wjazdu dla określonych grup, takich jak potrzebni na rynku imigranci czy zagraniczni studenci.

Reklama

Koronawirus. Krzywa infekcji w Australii opada

Restrykcyjne kontrolowanie granic i ścisłe lockdowny przyczyniły się w początkowej fazie pandemii do znacznie niższej liczby zakażeń w Australii niż w wielu innych państwach - przypomina Reuters. Dodaje, że w ostatnich tygodniach wywołana wariantem Omikron fala infekcji osiągnęła nienotowany wcześniej rozmiar. W jej szczycie wykrywano ok. 150 tys. zakażeń dziennie.

Krzywa infekcji w Australii opada. W poniedziałek informowano o 23 tys. nowych przypadków - najmniejszej liczbie zakażeń w 2022 r.

Podczas ostatniej, trwającej od końca listopada 2021 r. fali zdiagnozowano ok. 2,4 mln infekcji. Wcześniej odnotowano 200 tys. zakażeń. Od początku pandemii w Australii na COVID-19 zmarło 4248 osób.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Australia | turystyka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy