Reklama

Andrzej Duda: Nie odczuwam symptomów, ale wynik testu jest jednoznaczny

- Nie odczuwałem i nie odczuwam typowych symptomów, ale wynik testu jest jednoznaczny. Czuję się dobrze - poinformował prezydent Andrzej Duda w nagraniu opublikowanym na Twitterze. Dodał, że wraz z żoną przebywa w izolacji.

- W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych, jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam, ale niestety wynik testu jest absolutnie jednoznaczny - powiedział Andrzej Duda.

- Czuję się dobrze w tej chwili, najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie - dodał.

Andrzej Duda podkreślił, że musi być odizolowany i "w sposób żelazny" razem z żoną przestrzega zasad izolacji.

Reklama

Andrzej Duda przeprosił zmuszonych do kwarantanny

Prezydent przeprosił tych wszystkich, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, że spotykali się z nim w ostatnich dniach.

- Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane. Staraliśmy się zachować środki ostrożności wszystkie, które w ostatnim czasie były wdrażane - maseczki, rękawiczki w sytuacji bezpośredniego zetknięcia. Mam nadzieję, że nikt z państwa nie zachoruje, wierzę w to, że te środki ochrony, także trzymanie odległości, dystanse społeczne, były wystarczające - powiedział.

Prezydent apeluje w sprawie 1 listopada

Prezydent zaapelował w nagraniu, by dbać o seniorów. Podkreślił, że zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki, czyli okres, w którym tradycyjnie spotykamy się z rodziną, w tym z naszymi rodzicami i dziadkami.

- Proszę, żebyśmy byli szczególnie na nich wyczuleni, to zwłaszcza dla nich koronawirus jest niebezpieczny. Prosiłbym, aby w miarę możliwości seniorzy pozostali w domu, aby w miarę możliwości nie wychodzili w miejsca publiczne, gdzie teoretycznie mogą ulec zarażeniu - powiedział Andrzej Duda.

Na zakończenie prezydent podziękował za wszystkie życzenia powrotu do zdrowia, które otrzymał.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy