Reklama

Andrusiewicz: Kolejny dzień ze spadkiem zakażeń

​- Utrzymuje się tendencja spadkowa, mamy kolejny dzień, w którym odnotowujemy spadki - mówił we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. We wtorek resort poinformował o 35 960 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Rzecznik MZ poruszył również temat powrotu uczniów do szkół w trybie stacjonarnym.

Zobacz wtorkowy raport zakażeń i zgonów

- Ostatniej doby mamy w granicach 58 tys. wykonanych testów. To świadectwo tego, że raczej schodzimy z piątej fali - podkreślił na antenie Radia Plus rzecznik resortu zdrowia.

Dodał, że "utrzymuje się tendencja spadkowa, mamy kolejny dzień, w którym odnotowujemy spadki zakażeń", choć ostatniej doby - do ponad 19 tys. - wzrosła liczba zajętych łóżek.

Reklama

- Należy pamiętać, że w niektórych województwach zajętych jest poniżej 50 procent łóżek covidowych. Dane są różne. Na pewno nie będziemy zmniejszać ich liczby równolegle we wszystkich województwach, tylko w tych, w których będzie można - mówił Andrusiewicz.

Nauka zdalna. Czy uczniowie wrócą do szkół po feriach?

Poruszono również temat powrotu uczniów do szkół w trybie stacjonarnym po feriach.

- Możliwe, że będzie hybryda ogólnopolska, że w części województw powrót będzie mógł się odbyć, a w niektórych jeszcze nie - wyjaśnił rzecznik resortu zdrowia.

Kryteria oceny ryzyka to w tym przypadku m.in. ogniska w szkołach, liczba zleceń testów z POZ czy zajęte łóżka.

Dopytywany o to, czy w Polsce - wzorem niektórych europejskich państw - zostaną zniesione obostrzenia, Andrusiewicz odparł, że analizowane jest np. to, co robią Czesi czy Hiszpanie.

Koronawirus. Będzie obowiązek szczepień dla nauczycieli?

Rzecznik mówił też o obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli. - Od 1 marca raczej tej decyzji nie będzie, ale nie jest tak, że nie będzie jej w ogóle. Jest za krótki czas, żeby się do tego przygotować - dodał.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Andrusiewicz | Ministerstwo Zdrowia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy