Reklama

Ambasada: Ciężarówki powyżej 7,5 t mogą jechać z W. Brytanii przez Francję, Belgię i Niemcy

Ważne zmiany dla kierowców, którzy utknęli na wyspach Brytyjskich. Francja, Belgia i Niemcy zezwalają na przejazd ciężarówek powyżej 7,5 t na trasach z Wielkiej Brytanii, aby umożliwić szybszy powrót do domu kierowcom zablokowanym w Dover - poinformowała ambasada Polski we Francji.

W piątek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk napisał na Twitterze, że dzięki aktywności polskiej dyplomacji kolejne decyzje mające przyspieszyć powrót do domu polskim kierowcom stają się faktem. "Dziękujemy za elastyczność i zrozumienie naszych partnerów" - napisał.

Takim komentarzem Szynkowski vel Sęk opatrzył wpis ambasady Polski we Francji, w którym napisano, że Francja, Belgia i Niemcy zezwalają na przejazd ciężarówek powyżej 7,5 tony na trasach z Wielkiej Brytanii, aby umożliwić szybszy powrót do domu kierowcom zablokowanym w Dover. Poinformowano również, że Francja wydłużyła dopuszczalny czas spędzony za kierownicą o 2 godziny dziennie i do 4 godzin tygodniowo.

Reklama

Zobacz też: Ciężarówki na granicy. Polacy pozytywnie zaskoczyli obcokrajowców

Stacja BBC podała w piątek 25 grudnia w południe, że na wyjazd z Wielkiej Brytanii nadal czekało ok. 5 tys. ciężarówek. Powstały zator to efekt niedzielnej decyzji Francji, która z powodu rozprzestrzeniającej się w Anglii nowej odmiany koronawirusa zamknęła na 48 godzin granicę z Wielką Brytanią dla ruchu pasażerskiego i transportu towarów. W środę granica została otwarta, ale tylko dla osób z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Zobacz też: Przebadano 10 tysięcy kierowców. Ilu jest zakażonych?


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy