Reklama

Adam Niedzielski: Więcej zachorowań na grypę niż na COVID-19

W pierwszym tygodniu lutego, po raz pierwszy, więcej było zachorowań na grypę niż na COVID-19 - poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, pokazując wykres ze szczegółowymi danymi.

"W zeszłym tygodniu po raz pierwszy liczba zachorowań na grypę przekroczyła liczbę zachorowań na covid! 1-7.02: grypa 41 047, covid 36 795" - podał na Twiterze minister Adam Niedzielski. 

Minister zdrowia o możliwych ograniczeniach

We wtorek resort zdrowia poinformował o 4029 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło też kolejnych 227 pacjentów. Od początku pandemii w kraju odnotowano w sumie 1 556 685 zakażeń SARS-CoV-2 i 39 360 zgonów. Na przełomie roku rozpoczęła się akcja szczepień, dotychczas wykonano ich 1 688 465.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli w Polsce znów przekroczymy liczbę 10 tys. zakażeń dziennie, będzie rekomendował powrót do większych ograniczeń. - System ochrony zdrowia nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie - powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Reklama

Czytaj także: Co z luzowaniem obostrzeń? Premier odpowiada

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy