Reklama

​60 proc. Polaków nie wybiera się na wakacje. Nowy sondaż

60 proc. badanych prawdopodobnie nie wyjedzie na wakacje w ciągu pół roku od zakończenia pandemii - wynika z badania przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. O szczegółach sondażu pisze Polsat News.

Jak tłumaczy w rozmowie z serwisem prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA, główną przeszkodą, by wyjechać na wakacje jest obawa przed powrotem epidemii.

Respondenci wskazują jednak, że opanowanie koronawirusa mogłoby ich skłonić do podróży krajowej, która wzbudza dużo mniejszy strach niż wyjazd zagraniczny.

21 proc. osób odpowiedziało, że przeszkodą w planowaniu tegorocznych wakacji jest brak pieniędzy. Z kolei 8 proc. ankietowanych wskazuje, że wstrzymają się z planami urlopowymi w obawie przed utratą pracy.

Reklama

Badanie pokazało także, że decyzji ewentualnego wyjazdu towarzyszyć będzie wybór kameralnego miejsca - prywatne kwatery, czy agroturystyka.

Polacy zapytani, jaką kwotę mogliby przeznaczyć na tegoroczne wakacje wskazują najczęściej od ponad 1 do 3 tys. zł na osobę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy