Reklama

4 maja rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Szczegóły

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy ruszy 4 maja. Warunkiem będzie zgromadzenie 300 osób - pracowników bądź pracowników i ich rodzin, którzy chcą się zaszczepić - poinformował podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk. Szczegóły pojawią się na stronie rządowej jeszcze dzisiaj.

- Planujemy szczepienia w zakładach pracy. To będzie ważny kanał szczepień. (...) Przez ostatnie dni konsultowaliśmy i wypracowywaliśmy ostateczną wersję zasad, na jakich będzie się to odbywało - mówił na konferencji prasowej w Warszawie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.

Szef KPRM poinformował, że jeszcze w poniedziałek zasady te zostaną opublikowane na stronach rządowych.

- Wielkością pozwalającą na wejście do programu jest zgromadzenie 300 pracowników bądź pracowników i ich rodzin, którzy chcą się zaszczepić. Pozostałych informacji nie będę szczegółowo omawiał. Dzisiaj zostaną zawieszone na stronach rządowych - powiedział Dworczyk.

Reklama

- 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zawiśnie formularz zgłoszeniowy - bardzo prosty, bardzo krótki. Za pośrednictwem tego formularza zakłady pracy będą mogły zgłaszać chęć szczepienia - dodał.

Dworczyk przekazał, że będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Data rozpoczęcia szczepień uzależniona od dostaw

Dworczyk zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach.

- W tej chwili nie jesteśmy w stanie precyzyjnie powiedzieć, że zaczniemy szczepienia, czy nawet pilotaż w zakładach pracy 12, 15 czy 20 maja. Musimy zaczekać aż się unormuje sytuacja z dostawami do Polski - powiedział.

- Ruszamy z zapisany już 4 maja, dlatego, że wymaga to zawsze odrobiny czasu, by zakład pracy porozumiał się z wykonującym podmiotem działalność leczniczą, któremu zleca taką działalność - wskazał. - Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju - powiedział.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy