Reklama

Izraelska policja zabiła nożownika, który ranił dwóch strażników granicznych

Palestyńczyk zaatakował nożem w poniedziałek rano dwóch izraelskich strażników granicznych niedaleko jednego z wejść do starej części Jerozolimy, po czym został zastrzelony przez policję - poinformowała rzeczniczka policji.

Jeden ze strażników został ciężko ranny.

Napastnik był mieszkańcem Jerozolimy Wschodniej, palestyńskiej części miasta okupowanej i zaanektowanej przez Izrael. Policja nie podała jego tożsamości.

Według bilansu agencji AFP w atakach, dokonywanych od października 2015 roku przez Palestyńczyków na cywilów, żołnierzy i policjantów zginęło 40 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Jordańczyk, Erytrejczyk i Sudańczyk. Zostało też zabitych 255 Palestyńczyków; według władz izraelskich byli to w większości napastnicy. Przez pewien czas do takich ataków dochodziło niemal codziennie.

Reklama

Winą za nie Izrael obciąża palestyńskich polityków i przywódców religijnych, zarzucając im prowadzenie kampanii podżegania. Strona palestyńska wskazuje na dziesięciolecia życia pod izraelskimi rządami wojskowymi i nikłe nadzieje na własne państwo.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy