Reklama

Amber Gold: Sejmowa komisja śledcza wraca do przesłuchań

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold - w uzupełnionym składzie - wraca do przesłuchań. Pierwszym świadkiem w nowym roku będzie były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik.

Sejmowi śledczy chcą się dowiedzieć, jakie działania podjęło CBA w sprawie Amber Gold w latach 2009-2015, kiedy jego szefem był Paweł Wojtunik - mówiła reporterowi RMF FM przewodnicząca sejmowej komisji Małgorzata Wassermann. 

- Mówiło się o tzw. układzie gdańskim - i mam tutaj na myśli głównie urzędy skarbowe, sądy, policję i prokuraturę. Wszystko wskazuje na to, że to jest właśnie ta płaszczyzna, na której powinno wykazać się Centralne Biuro Antykorupcyjne. O to w największej części będziemy pytać - mówi Małgorzata Wassermann.

Reklama

Po południu odbędzie się przesłuchanie drugiego świadka - Jerzego Stankiewicza. To były dyrektor delegatury CBA w Gdańsku. 

Dzisiejsze przesłuchanie to również pierwszy test dla nowych, sejmowych śledczych: Iwony Arent i Wojciecha Zubowskiego, którzy zastąpili Joannę Kopcińską i Marka Suskiego po ich transferze do kancelarii premiera. Jak się dowiedział reporter RMF FM, nowym wiceprzewodniczącym komisji, za Suskiego, zostanie Jarosław Krajewski.

Patryk Michalski

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Amber Gold

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy