Reklama

Lufthansa: Zawieszono kolejne loty do Szarm el-Szejk

Eurowings i Edelweiss, file Lufthansy, zawieszają loty do Szarm el-Szejk z uwagi na sytuację na Synaju - poinformowały w czwartek linie lotnicze. Decyzje tę określono jako środek ostrożności.

Zapowiedziano współpracę z resortem spraw zagranicznych i biurami podróży w kwestii sprowadzenia stamtąd do kraju turystów.

W środę loty do Szarm el-Szejk zawiesiła Wielka Brytania. Brytyjski premier David Cameron powiedział w czwartek, że wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, iż niedawną katastrofę rosyjskiego samolotu na Synaju spowodowała bomba podłożona przez terrorystów. Podkreślił, że w porcie lotniczym Szarm el-Szejk potrzebne jest wzmożenie środków bezpieczeństwa. Minister transportu Patrick McLoughlin wyraził nadzieję, że loty zostaną przywrócone już w piątek.

Reklama

Kair i Moskwa uznały, że sugestie Londynu i Waszyngtonu, iż przyczyną katastrofy samolotu była bomba, są przedwczesne.

W katastrofie Airbusa A321 rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, do której doszło w sobotę na Synaju, zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy