Reklama

​Prokurator generalny wystąpił o ENA dla Puigdemonta

Prokurator generalny Hiszpanii zwrócił się w czwartek do Sądu Najwyższego z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) przywódcy Katalonii Carlesa Puigdemonta po tym, jak nie stawił się w sądzie na przesłuchaniu.

Prokuratura zwróciła się też o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania czterech byłych ministrów w katalońskim rządzie - podała agencja Associated Press.

Były szef katalońskich władz Carles Puigdemont przebywa obecnie w Belgii wraz z czterema byłymi ministrami regionalnego rządu. Jego adwokat zapowiedział, że Puigdemont będzie współpracował z hiszpańskimi i belgijskimi władzami.

Bezwarunkowy areszt dla członków byłego rządu Katalonii

Hiszpańska prokuratura zażądała dziś bezwarunkowego aresztu dla członków byłego rządu Katalonii. Wniosek dotyczy ośmiu byłych ministrów, którzy stawili się w czwartek przed Sądem Najwyższym, by złożyć wyjaśnienia w sprawie ogłoszonej "Deklaracji Niepodległości Katalonii".

Reklama

Spośród 12 członków gabinetu przed Sądem Najwyższym nie stawiło się dziś czterech, przebywających razem z Puidgemontem w Belgii. Dwa dni temu prokuratura postawiła wszystkim zarzuty rebelii, działalności wywrotowej i malwersacji.

PAP/IAR

Reklama

Reklama

Reklama