Reklama

Węgry: Stanęło drugiego ogrodzenia na granicy z Serbią

Węgry ukończyły budowę drugiego ogrodzenia na granicy z Serbią - poinformowało węgierskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Wysokie na dwa metry ogrodzenie zostało wykonane z kolczastego drutu i ma ograniczyć napływ migrantów.

"Węgry bronią swojej granicy i strefy Schengen" - powiedział Karoly Kontrat, sekretarz stanu w węgierskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Na nowym ogrodzeniu na syryjsko-węgierskiej granicy umieszczono czujniki ciepła i ruchu oraz kamery, które rejestrują obraz również w nocy. Zainstalowano na nim też głośniki, z których nadawane są komunikaty ostrzegawcze w pięciu językach.

Na Węgrzech od 2015 roku obowiązuje stan kryzysowy wprowadzony z powodu niekontrolowanego napływu migrantów. Do zbudowania pierwszego ogrodzenia na granicy z Serbią i Chorwacją do Węgier przedostało się prawie 400 tysięcy osób.

Reklama

Węgierski premier Viktor Orban, który nazwał migrację do Europy "koniem trojańskim terroryzmu", jest krytykowany przez wielu europejskich przywódców za politykę antyimigracyjną. Węgierskie prawo od miesiąca nakazuje zatrzymanie przybyszów ubiegających się o azyl w tak zwanych strefach tranzytowych. W strefie przygranicznej umieszczono w tym celu kontenery. 


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy