Reklama

Słowenia i Chorwacja zamknęły granice dla imigrantów

​Słowenia i Chorwacja zamknęły granice dla imigrantów. Ograniczenia wprowadzono od północy. Słoweńskie MSW poinformowało, że będą wpuszczani tylko ci, którzy spełniają wymagania pozwalające na wjazd do kraju, starający się o azyl w Słowenii oraz pojedyncze osoby, co do których decyzje będą podejmowane indywidualnie, na podstawie przepisów strefy Schengen.

Śladem Słowenii poszła Chorwacja, która wpuszcza tylko tych imigrantów, którzy mają wizy. I tutaj obowiązują ograniczenia, takie, jak w Słowenii. Podobne obostrzenia zapowiadają już sąsiednie: Serbia i Macedonia.

Celem wprowadzenia zakazu wjazdu dla imigrantów tranzytowych jest zamknięcie tak zwanego szlaku bałkańskiego. Wiedzie on od Turcji i Grecji poprzez Macedonię, Serbię, Chorwację, Słowenię i Austrię do Niemiec lub Skandynawii. Od początku 2015 roku z Syrii, Afganistanu i Iraku przez Morze Egejskie do Europy przedostało się co najmniej milion osób.

Reklama

Kraje tranzytowe - Słowenia, Serbia, Austria, Chorwacja i Macedonia, znacząco zaostrzyły przepisy dotyczące przekraczania granic. Grupa 36 tysięcy imigrantów z tego powodu utknęła na pograniczu grecko-macedońskim.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy