Reklama

RMF24: Mieszkańcy Calais w strachu. Uchodźcy atakują osobówki

Zdesperowani imigranci coraz częściej podpalają stosy opon i gałęzi na drogach i autostradach wokół Calais we Francji - alarmują okoliczni mieszkańcy. Podkreślają, że grupy uchodźców zatrzymują już nie tylko ciężarówki, w których próbują się ukryć w celu przedostania się do Wielkiej Brytanii, ale atakują również przejeżdżające samochody osobowe - informuje RMF FM.

Organizacje mieszkańców twierdzą, że agresywni imigranci coraz częściej atakują na drogach samochody osobowe tylko po to, by wyrazić swoje niezadowolenie ze stopniowej likwidacji w Calais wielkiego obozowiska uchodźców zwanego Nową Dżunglą. Obrzucają przejeżdżające pojazdy kamieniami i cegłami, rozbijają szyby aut metalowymi prętami, czasami rabują też znajdujące się w samochodach przedmioty.

Jak donosi reporter RMF FM Marek Gładysz, mieszkańcy alarmują, że coraz bardziej boją się jeździć samochodami po zmierzchu. Oskarżają policję o to, że nie jest w stanie zagwarantować kierowcom bezpieczeństwa. Funkcjonariusze tłumaczą, że jest ich za mało, by interweniować wszędzie tam, gdzie jest to konieczne i ścigać sprawców aktów przemocy. Ci ostatni pozostają najczęściej bezkarni.

Reklama

Marek Gładysz

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy