Reklama

Policja wyparła imigrantów z obozu przy granicy włosko-francuskiej

​Włoska policja wyrzuciła imigrantów ze zbudowanego przez nich obozu w Ventimiglia w pobliżu granicy Włoch z Francją. Jego mieszkańcy próbowali ratować się przed aresztowaniem, uciekając w kierunku plaży i nadmorskich skał.

W momencie interwencji w obozie mieszkało około 50 osób, w tym 30 imigrantów i 20 włoskich aktywistów. Jak poinformował rzecznik miejscowej policji, nie płacili rachunków za prąd i wodę, i stąd dzisiejsza interwencja.

O tym, że obóz będzie ewakuowany, jego mieszkańcy wiedzieli od kilku dni. We wtorek śmieciarki wywiozły większość namiotów, w których mieszkali uchodźcy. Mając informacje o możliwej likwidacji obozu, w nocy z wtorku na środę część imigrantów uciekła w stronę wybrzeża, grożąc, że wskoczą do wody. Niektórzy trzymali w rękach transparenty z napisami "chcemy możliwości swobodnego przekroczenia granicy".

Burmistrz miasteczka Enrico Ioculano powiedział, że rozumie sytuację imigrantów, ale obozowisko było nielegalne i stąd intewencja funkcjonariuszy. Przyznał też, że nie wie, co zrobić teraz z osobami, które je zamieszkiwały.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: imigracja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy