Reklama

Donald Tusk o kryzysie migracyjnym: UE musi zwiększyć wysiłki

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk i premier Słowenii Miro Cerar rozmawiali we wtorek o kryzysie migracyjnym. Obaj byli zgodni, że w jego przezwyciężeniu konieczne jest wspólne działanie całej Unii Europejskiej.

Tusk i Cerar spotkali się na zamku Brdo w pobliżu miasta Kranj, położonego na północy zachód od stolicy Słowenii, Lublany.

Obaj podkreślili, że konieczna jest większa pomoc dla Grecji w uszczelnieniu zewnętrznej granicy UE. - Unia Europejska musi także zwiększyć wysiłki na rzecz przezwyciężenia humanitarnych skutków kryzysu migracyjnego  - powiedział szef RE. Dodał, że nie ma alternatywy dla porozumienia z Turcją.

Przewodniczący Rady Europejskiej gościł we wtorek w Austrii i Słowenii w ramach podróży do głównych państw leżących wzdłuż bałkańskiego szlaku migracyjnego. Celem jest znalezienie konsensusu w sprawie uregulowania kryzysu migracyjnego, który podzielił Europę. Tusk odwiedzi jeszcze Chorwację, Macedonię i Grecję, skąd w czwartek uda się do Turcji. Spotka się tam z premierem Ahmetem Davutoglu, a w piątek z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem - przed zaplanowanym na poniedziałek szczytem UE-Turcja.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama