Reklama

Cipras: Nie pozwolę, aby Grecja zamieniła się w przechowalnię ludzi

​Wzrasta napięcie między Grecją a niektórymi państwami europejskimi z powodu kryzysu migracyjnego. Grecki premier Aleksis Cipras zapowiedział, że będzie ostro protestował przeciwko decyzjom Austrii i innych krajów, które będą wymierzone przeciwko Grecji i podejmowane bez jej udziału.

Premier Grecji oświadczył, że nie zgodzi się, aby jego kraj zamienił się w przechowalnię ludzi, a jednocześnie pozostał we Wspólnocie i brał udział w szczytach unijnych, jak gdyby nic się nie stało.

Podkreślił, że zamykanie granic oraz takie spotkania jak wczorajsze w Wiedniu, pokazują niezdolność Europy do rozwiązania kryzysu migracyjnego, ale także tendencję niektórych państw do wyłamywania się ze wspólnych postanowień unijnych.

Zapowiedział, że Grecja będzie się domagała, aby wprowadzone zostały uzgodnienia z ostatniego szczytu w sprawie migracji o otwartych granicach. Jego zdaniem w Europie zaczyna panować rasizm i strach w imię wartości narodowych i religii.

Aleksis Cipras dodał, że istotą chrześcijaństwa jest miłość do bliźniego i że Grecja, która wie, czym jest migracja, nie odwróci się od ludzi potrzebujących pomocy.

Aleksisa Ciprasa wspiera w polityce migracyjnej Angela Merkel i unijni przywódcy, którzy krytykują postawę Austrii. W Wiedniu odbyło się wczoraj spotkanie państw bałkańskich w sprawie migracji, na które nie zaproszono Grecji. Zamknięta pozostaje też granica grecko - macedońska.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy