Reklama

Mariusz Witczak: Zjednoczona Prawica wiąże się z tymi, którzy chcą rozwalić Unię Europejską

Grzegorz Kępka w internetowej części "Gościa Wydarzeń" w Interii rozmawiał z politykami na temat spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen, przedstawicielką Zjednoczenia Narodowego i kandydatką na urząd prezydenta Francji. - Cała koalicja Zjednoczonej Prawicy w Parlamencie Europejskim wiąże losy z tymi, którzy chcą rozwalić Unię Europejską. Marie Le Pen mówi, że chce wyprowadzić Francję z Unii Europejskiej - mówił Mariusz Witczak (PO).

Prowadzący zapytał Patryka Jakiego, czy zna powody spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen.

- Powinniśmy być otwarci na różne opcje, nie wskazując swoje sympatii. To jest zła polityka, żeby wykluczać osoby, które w przyszłości mogą wygrać wybory w bardzo ważnym kraju - powiedział europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). 

Polityk odniósł się również do wpisu Donalda Tuska, który stwierdził, że "premier Morawiecki spotyka się w Brukseli z proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy".

- Ten argument w ustach Donalda Tuska jest przezabawny, dlatego, że to nie kto inny, tylko członkowie partii na czele której on stoi wybudowali Putinowi broń w postaci Nord Stream I i Nord Stream II - powiedział Jaki. 

Marcin Witczak: To jest rzecz abosolutnie gorsząca

Reklama

-  Cała koalicja Zjednoczonej Prawicy w Parlamencie Europejskim wiąże losy z tymi, którzy chcą rozwalić Unię Europejską. Marie Le Pen mówi, że chce wyprowadzić Francję z Unii Europejskiej. Już nie mówiąc o tym, że fotografowała się na tle sierpa i młota, gwiazdy sowieckiej i jest absolutnie prokremlowska. Media zachodnie udowodniły, że wzięła 9 mln z banku rosyjskiego - odpowiedział Marcin Witczak z Platformy Obywatelskiej. 

Dodał, że szerszym problemem jest fakt, że "premiera Morawieckiego w europarlamencie oklaskiwali przedstawiciele AFD (niemieckiej, skrajnie prawicowej partii". - To jest rzecz absolutnie gorsząca. Wśród tych polityków AFD są miłośnicy Wehrmachtu. Erika Steinbach jest częścią ideologii AFD. 

Patryk Jaki zapytał, co jest złego w tym, że europosłowie klaskali po wystąpieniu premiera. - Co by pan zrobił z tymi posłami? Zawiązał im ręce?

- Podobało im się to, co mówi premier Morawiecki. Ideowo świetnie wpisuje się w to, co oni myślą - żeby rozwalić unię - podsumował Witczak.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy