Reklama

9 sierpnia: Fakty dnia

Prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

Destrukcja lewego skrzydła Tu-154 M zaczęła się przed zderzeniem z brzozą - podała podkomisja ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, relacjonując swoje lipcowe posiedzenie. Według podkomisji "liczne zniszczenia lewego skrzydła samolotu noszą ślady wybuchu".

Czytaj więcej

Andrzej Duda zadecydował wczoraj, że 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich. Decyzja prezydenta jeszcze bardziej zaostrzyła relacje na linii Pałac Prezydencki-Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Odnosząc się do sprawy Macierewicz powiedział w środę w Radiu Maryja, że "minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta".

Czytaj więcej

Reklama

Według doniesień portalu Wirtualnemedia.pl TVP otrzymała 800 mln zł pożyczki ze Skarbu Państwa. TVP ma przeznaczyć te pieniądze na poprawę oferty programowej anten. Portal ocenił, że dofinansowanie w taki sposób TVP, to efekt wyhamowania przez Prawo i Sprawiedliwość prac nad uszczelnieniem wpływów z abonamentu rtv. 

Na jakich warunkach Skarb Państwa udzielił TVP pożyczki w wysokości 800 mln zł - pytała w środę szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. 

Czytaj więcej

W odpowiedzi na podpisaną już przez ponad 275 tys. Francuzów petycję, żona prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, nie będzie już tytułowana pierwszą damą. 

Oficjalne oświadczenie określające pozycję Brigitte Macron pojawi się w ciągu pięciu dni, jednak już teraz prezydenccy doradcy zapewniają, że rola prezydenckiej małżonki będzie miała wymiar wyłącznie publiczny, nie polityczny.

Czytaj więcej

Mężczyzna zatrzymany w środę na autostradzie na północy Francji to ten sam, który w godzinach porannych przeprowadził atak na żołnierzy na przedmieściach Paryża. 

Do zatrzymania doszło na autostradzie A16 niedaleko Calais. Podczas akcji policjanci kilkukrotnie użyli broni i ranili kierowcę poszukiwanego samochodu marki BMW. Był nim urodzony w 1980 roku mężczyzna. Nie był uzbrojony. Od zabłąkanej kuli został także ranny policjant.

Czytaj więcej

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy