Reklama

5 stycznia 2018: Fakty dnia

Fiasko rozmów ministra zdrowia z rezydentami, najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych, planowane zmiany w rządzie oraz nowe dane dotyczące kryzysu migracyjnego. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.Fiasko rozmów ministra zdrowia z rezydentami

Podczas dzisiejszych rozmów ministra zdrowia z lekarzami rezydentami nie doszło do porozumienia.  

"Rezydenci nie chcieli rozmawiać o innych propozycjach niż pieniądze" - powiedział po spotkaniu Konstanty Radziwiłł. Zapowiedział jednocześnie kolejne spotkanie za parę dni. Dodał, że potrzebna jest dobra wola z obu stron.  

Z kolei rezydenci oświadczyli, że "są rozczarowani spotkaniem". "Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i minister Marek Suski przyszli kompletnie nieprzygotowani, bez żadnej propozycji" - powiedział wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński.

Reklama

Więcej informacji tutaj

Pierwszy sondaż partyjny w 2018 roku

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się największym poparciem społecznym.

Więcej informacji tutaj

Którzy ministrowie stracą posady?

Mateusz Morawiecki najprawdopodobniej w środę zaprezentuje zmiany w rządzie - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Rozmówcy Patryka Michalskiego są przekonani, że swoje stanowiska stracą Witold Waszczykowski, którego w resorcie spraw zagranicznych ma zastąpić obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, oraz Anna Streżyńska, kierująca jeszcze ministerstwem cyfryzacji.

Prawdopodobne jest, że odejdzie również Jan Szyszko, ponieważ premier chce wizerunkowej zmiany w Ministerstwie Środowiska.

Więcej informacji tutaj

Koniec kryzysu migracyjnego coraz bliżej? Nowe dane

W minionym roku nielegalna migracja do UE spadła o 60 proc. w porównaniu z 2016 r. - wynika z danych opublikowanych przez Frontex.

Kryzys migracyjny nie wygasł jednak zupełnie. Przybywa uciekinierów na zachodniej trasie na Morzu Śródziemnym. W Hiszpanii wykryto ponad dwa razy więcej nielegalnych przekroczeń granicy niż w rekordowym roku 2016.

Więcej czytaj tutaj

Polecamy również autorskie materiały dziennikarzy Interii

Krystyna Opozda pisze o tym, jak polscy pacjenci są zdani sami na siebie w artykule Polaku, lecz się sam!

Agnieszka Maj w artykule Kraków: Magistrat zapłacił 6,5 mln zł za kamienicę, która powinna należeć do gminy analizuje, jak przez bezczynność urzędników Kraków traci miliony. 

Michał Michalak pisze o nowych regulacjach, które szykuje Komisja Europejska. Zobacz artykuł Prawo do naprawy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy