Reklama

30 lipca 2018: Fakty dnia

PO złożyła zawiadomienie ws. "próby wymuszenia" przez CBA zeznań od Stanisława Gawłowskiego, minister Elżbieta Rafalska odniosła się do statystyk o spadku urodzeń. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się w kraju i na świecie.

Flagowy program rządu nie spełnia celu? Rafalska komentuje

Spadek urodzeń pierwszych dzieci sięga 2010 r. i jego przyczyny nie są materialne - podkreśliła w poniedziałek minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak dodała, "500 plus" ma na celu wzrost urodzeń drugich i kolejnych dzieci i to się dzieje.

Czytaj więcej: Tutaj

CBA "próbowało wymusić" zeznania od Gawłowskiego?

PO złożyła w poniedziałek do Prokuratury Krajowej zawiadomienie ws. "próby wymuszenia" przez CBA zeznań od Stanisława Gawłowskiego - poinformował wiceszef klubu Platformy Andrzej Halicki. Według niego CBA mogło w tej sprawie przekroczyć swe uprawnienia.

Reklama

Więcej: Tutaj

Synowie T. Mazowieckiego pozwali do sądu radną PiS za wypowiedź o ojcu

Pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko radnej PiS z Lublina, Annie Jaśkowskiej, która nazwała Tadeusza Mazowieckiego m.in. stalinowcem i agentem NKWD - złożyli do sądu w Lublinie synowie Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Tutaj

Jan Stachura przed komisją weryfikacyjną o roszczeniach do nieruchomości

"Pierwsze roszczenia do nieruchomości nabyłem około ośmiu lat temu, dotyczyły one nieruchomości przy ul. Odolańskiej" - zeznał przed komisją weryfikacyjną adwokat Jan Stachura. Podkreślił, że roszczenia nabywał tylko od osób, które jedyną możliwość "osiągnięcia korzyści, widziały w ich sprzedaży". W trakcie zeznań Stachura komentował między innymi wyrzucenie z mieszkania uczestnika Powstania Warszawskiego mjr Czesława Mostka.

Czytaj więcej: Tutaj

Napływ migrantów. Hiszpania prosi KE o pomoc

Hiszpania zwróciła się do Komisji Europejskiej o pomoc nadzwyczajną w związku z rekordowym napływem migrantów do tego kraju. Bruksela analizuje wniosek.

Czytaj więcej: Tutaj

Zaginął w Alpach. Po 60 latach został zidentyfikowany

Francuski narciarz, który zaginął ponad 60 lat temu, został zidentyfikowany. Ustalenie jego tożsamości było możliwe dzięki opublikowaniu tajemniczej historii w mediach społecznościowych. O sprawie piszą zagraniczne media, m.in. BBC.

Więcej: Tutaj

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy