Reklama

25 października 2016: Fakty dnia

Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata. Zobacz, co przyniósł dzień.

PO będzie współpracować z Wałęsą

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i były prezydent Lech Wałęsa podsumowali na wspólnej konferencji prasowej w Gdańsku rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Politycy poinformowali o rozpoczęciu współpracy. Wałęsa ogłosił, że jego "układ z KOD-em dobiega końca".

Czytaj całość. 

Umowa CETA "na ostrzu noża" 

Nadzieje Unii Europejskiej na podpisanie umowy o wolnym handlu z Kanadą znacznie osłabły. Sprawa stanęła na ostrzu noża po tym, jak Belgia ogłosiła, że nie może podpisać dokumentu ze względu na zastrzeżenia, które wyraził parlament regionalny Walonii.

Dowiedz się więcej.

Reklama

Wielka ewakuacja "dżungli"

Jedna trzecia mieszkańców obozu dla uchodźców w Calais w północnej Francji opuściła go w pierwszym dniu ewakuacji. Większość z nich przewieziono do tymczasowych centrów pobytu rozsianych po całym terytorium kraju.

Czytaj więcej.

Krwawy atak na akademię policyjną

Uzbrojeni bojownicy, którzy zaatakowali pakistańską akademię policyjną, nakłonili kadetów do otwarcia im drzwi w swoich pokojach, bo udawali żołnierzy. O sprawie pisze AFP opierając się na mrożących krew w żyłach relacjach świadków.

Dowiedz się więcej na ten temat.

Norwegia: Radioaktywny wyciek z reaktora jądrowego 

W reaktorze jądrowym na południu Norwegii doszło do radioaktywnego wycieku. O sprawie poinformowały władze. Norweski Urząd Ochrony przed Promieniowaniem przyznał, że z reaktora wyciekł radioaktywny jod.

Czytaj więcej

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama